O Stráži

Po operaci Pouštní bouře zaznamenala Národní garda změnu svého federálního poslání a častější volání v reakci na regionální krize na Haiti, v Bosně, Kosovu a na obloze nad Irákem. Garda také rozšířila svůj rozsah operací o mírové rotace na Sinaji a na Balkáně.

 

Po útocích z 11. září 2001 se desítky tisíc členů gardy mobilizovaly do federálních služeb, aby zajišťovali bezpečnost doma a bojovali proti terorismu v zahraničí. Tito muži a ženy sloužili v ohrožení během operace Irácká svoboda v Iráku (2003–2011) a operace Trvalá svoboda v Afghánistánu (2002–dosud).

 

V největší a nejrychlejší reakci na domácí katastrofu v dějinách garda nasadila více než 50 000 vojáků na podporu států Perského zálivu po hurikánu Katrina v roce 2005. Národní garda nadále pomáhala přátelům a sousedům, když vydrželi četná nasazení v zámoří, a také vyškoleni k účinné reakci na místní nepředvídané události a další mimořádné události.

 

Národní garda pokračuje ve svém historickém dvojím poslání, poskytuje vycvičené jednotky státům, územím a District of Columbia a udržuje se ve výzbroji k ochraně života a majetku. Stráž také poskytuje národu vycvičené jednotky vybavené a připravené bránit Spojené státy a jejich zájmy po celém světě.


O letecké národní gardě

Letectví Národní gardy se objevilo na počátku dvacátého století během období obrovského organizačního a technologického kvasu v rámci amerického vojenského establishmentu. Reformátoři byli odhodláni přeměnit ji z toho, co se rovnalo malé policii zaměřené na takové úkoly, jako je hlídání Indiánů a rozvoj národní infrastruktury, na moderní síly, jejichž primární úlohou bylo zapojit se do boje proti dalším velkým průmyslovým mocnostem. Začínal také obtížný úkol určit, jak do svých doktrín a operací začlenit tak překvapivé novinky, jako jsou rádia, automobily a nákladní auta, kulomety a letadla.

 

Letectvo je již dlouho uznáváno jako vůdčí osobnost ministerstva obrany ve vývoji a kreativním využívání svých záložních složek. Tato historie vrhá velké množství světla na to, proč a jak se to stalo. To také naznačuje, jak občané-vojáci přizpůsobili ctihodné instituce domobrany našeho národa požadavkům letecké války na vysoké technologické úrovni na konci dvacátého století.


Armádní národní garda

Armádní národní garda, založená v roce 1636, je nejstarší složkou ozbrojených sil USA a slouží jako primární bojová záloha americké armády.

 

Armádní národní garda hrála významnou roli ve všech amerických válkách a velkých mimořádných událostech od zrodu národa. Během 20. století se Armádní národní garda stala nezbytnou součástí americké armády a přešla ve vysoce smrtící bojovou sílu schopnou plnit požadavky Národní vojenské strategie a Národní obranné strategie.

 

Armádní národní garda reaguje na guvernéra a je připravena bránit vlast kdykoli a kdekoli. Pomáhají komunitám zotavit se z přírodních katastrof, pandemií a občanských nepokojů již téměř čtyři století. Vojáci Národní gardy, kteří kombinují dovednosti a zkušenosti získané civilisty s bojovým výcvikem, přinášejí společným silám bohaté a jedinečné schopnosti.

 

Dnes, s více než 336 000 příslušníky služby ve více než 2 400 komunitách v 50 státech, třech územích a District of Columbia, je Armádní národní garda plně udržitelná a interoperabilní síla, která zůstává pevně odhodlána poskytovat vycvičené a vybavené vojáky, schopné a připravené. provádět celospektrální operace na ochranu Ameriky doma i v zámoří.